W Lenovo ThinkPad posiadamy kilka rodzajów blokad.

Hasło dysku – hasło nałożone jest na dysk, który znajduje się w urządzeniu.

Oznaczone jest to ikoną talerza obok kłódki. Takiego hasła z dysku nie da się usunąć (należy wymienić dysk), usunięcie hasła z dysku znacznie przewyższa wartość dysku (nawet 800%) i nie jest to opłacalne. W dzisiejszych czasach dyski są bardzo tanie. Jeżeli dysk zablokowany hasłem ATA znajduje się w urządzeniu, to nie dostaniemy się nawet do ustawień bios, nawet w przypadku, że hasło na bios nie jest ustawione, gdyż komunikat zmuszał nas zawsze będzie do wpisania hasła dysku.

W tym przypadku, przez wysłaniem urządzenia na odblokowanie hasła w ThinkPad, należy wyjąc dysk z urządzenia a następnie próbować wejść do bios, wtedy jeżeli komputer posiada hasła bios (to zobaczymy np. albo ikonę użytkownika obok kłódki, albo ikonkę komputerka) oznacza, że komputer pomimo hasła na dysku posiada też hasło bios, które jesteśmy w stanie usunąć. Jeżeli natomiast przejdziemy do bios bez wpisywania niczego, to oznacza to, że hasło było tylko na dysku.

Blokada computrace – zdalne śledzenie urządzenia, monitorowania co się z nim dzieje, zarządzanie danymi na nim itp. status takiej blokady można sprawdzić w zakładce security a następnie w pozycji Anti-Theft, tam sprawdzimy status czy jest disabled czy enabled i activated (włączony i aktywny). [Możemy odblokować tę blokadę].

Hasło Bios Supervisor – hasło bios uniemożliwiające dokonanie żadnych zmian w bios bez podania tego hasła.  [Możemy odblokować tę blokadę].

blank

Hasło Bios PowerOn – hasło pokazujące się zaraz po uruchomieniu urządzenia. Nie można wykonać żadnych czynności na urządzeniu bez podania tego hasła. [Możemy odblokować tę blokadę].

System Security – Bottom Cover temper detected

System Security – Bottom Cover temper detected – System wykrył, że hasło bios jest ustawione (prawdopodobnie PowerON) oraz włączyło się wykrywanie sabotażu, zapewne wpisywałeś kilka razy złe hasło, lub wypinałeś baterię bios co doprowadziło do zablokowania urządzenia. [Możemy odblokować tę blokadę].

ERROR 0199: System Security – Security password retry count exceeded

ERROR 0199: System Security – Security password retry count exceeded - podałeś zbyt wiele razy błędne hasło do bios. [Możemy odblokować tę blokadę].