Osoby, które uparcie chcą mieć zainstalowany system Windows 7 lub 10 z oryginalnego recovery HP. O ile takowa instalacja Windows 7 według mnie ma sens to już instalacja Windows 10 już nie, gdyż jeżeli recovery będzie starą kompilacją to, gdy zainstalujemy i pobierze sobie Windows najnowsze pliki  (dokona aktualizacji) to zapewne usunie wszystko – więc zmarnujemy tylko czas. Dla Windows 10 zalecam pobranie obrazu czystego w najnowszej kompilacji ze strony Microsoftu a następnie system sam pobierze większość sterowników jak tylko otrzyma internet, te kilka brakujących zawsze można zainstalować z użyciem aplikacji HP assistant lub bezpośrednio ze strony HP (zazwyczaj zakładka chipset)..

Oprogramowanie HP Cloud Recovery można zainstalować na dowolnym komputerze Windows, który posłuży nam do przygotowania Pendrive z systemem dla komputera, który chcemy przeinstalować.

 

Pobieranie obrazu recovery na Pendrive

Oprogramowanie: http://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp110501-111000/sp110846.exe

Lista laptopów, które mogą pobrać obraz recovery: https://ftp.hp.com/pub/caps-softpaq/CloudRecovery/crsupportedplatform.html

Na zakończenie warto wspomnieć, że reinstalacja systemu Windows nie usunie hasła bios w hp, które może być ustawione w Państwa urządzeniu.