Jeżeli czytasz ten wpis to oznacza to, że jesteś fanem marki ThinkPad, a także starszych modeli 4generacji, które do dziś świetnie się spisują. Nie mniej dla niektórych osób, zastosowany touchpad w tym modelu to totalna porażka. Jak wiesz można bez problemu zamienić touchpad w Lenovo ThinkPad X240, T440, T440p, T540p, W540, X1 Carbon 2 czy innych z 4-tej generacji na te z np. T450, X250, T550 czy innego modelu z 5-tej generacji. Po instalacji nowego touchpada spotkamy się z problemem, że nie będzie nam działał lewy i prawy przycisk touchpada.

Nie mniej jednak wystarczy uruchomić plik poniżej (modyfikacja rejestru) a po ponownych uruchomieniu komputera, nasze przyciski zaczną funkcjonować. Procedurę musimy powtórzyć w przypadku, gdy zaktualizujemy sterownik na nowy. W Windows 10, aktualizacje robią się same, ale jeżeli po instalacji najnowszego sterownika wprowadzisz modyfikację w rejestrze to zapewne trochę potrwa niż jakiś update wyjdzie – o ile wyjdzie :))

LINK:: KLIKNIJ TU

Inną metodą jest znalezienie odpowiedniego sterownika, który działa w naszym urządzeniu a następnie zablokowanie jego aktualizacji. Nie mniej jednak metoda opisana powyżej wydaje się być szybsza i łatwiejsza 🙂

T440 – Windows 7 – Hardware ID LEN0036 (w panelu sterowania) – poniżej znajdują się przerobione najnowsze na dzień dzisiejszy sterowniki od T450, aby działały w T440 / T440s i być może innych modelach. Zadziała o ile w panelu sterowania pokazuje Ci touchpad z hardware ID LEN0036.

Przygotowane Sterowniki :: Kliknij tu